Kahveler


Doğru tadı bulmak için, doğru ülkelerin, doğru yüksekliklerinde ve doğru üreticler tarafından üretilen kahve çekirdeklerini özenle seçiyoruz. Uzunca bir süre doğru harmanı bulmak için gece-gündüz uğraşıyoruz. Ve işte sizin için özene bezene ürettiğimiz özel harman kahvelerimiz…

Acme Geri

Çikolata / Esmer Şeker / Kuru meyve

Yüksek gövdesi, dengeli-yumuşak asiditesi ve ön plana çıkan çikolata tatlılığıyla özel bir seçkidir. Güney Amerika kahvelerinden oluşan seçkide orta-koyu kavurma profili takip edilir, kalite kontrolden geçtikten sonra sizlerle buluşur ve sene boyunca tadından ödün vermeden servis edilir.

Sezonuna uygun yeşil çekirdek alımı yaptığımız için, bu seçkinin içeriği de senede birkaç kez değişime uğrar. Her değişimde yüksek kalitede ve özel çekirdekler kullanılır. Bu sezonun içeriği, Guatemala Finca Conception’dan oluşmaktadır. 1890’lı yıllarından başından beri tarımsal üretimin sürdüğü Concepcion çiftliği büyük bölümünü kahve üretimine ayırmış durumdadır. Hasat her yılın Nisan ayında başlar, bütün toplama işlemi elle yapılır. Hem espresso hem filtre kahveler için önerdiğimiz bu kahve; tropikal meyve asiditesi, ağızda bıraktığı kadifemsi tat ve bitter çikolata bitişiyle karşınızda.

ACME seçkisinin içerik bilgilerini her sezon buradan takip edebilir veya barista'nıza danışarak öğrenebilirsiniz.

Tür Bourbon
Bölge Mantiqueria
İşleme Yıkanmış
Rakım 1100-1300 m
Ürün sayfasına git

Etiyopya SAMII URAGA RARO Geri

Mango / Floral / Dengeli

Uraga Raro Guji’de bulunan bir yıkama istasyonudur. Etrafındaki 430 civarındaki üreticiden aldığı kahveleri son senelerde ekledikleri yeni nesil işleme yöntemleri ile yıkayıp son derece temiz kahveleri dünya ile paylaşmaktadırlar. Alışık olmadığımız bir varyate olan Wolisho ve Kurume kahvelerinden oluşan bu lot, mango ve portakal aromaları ve tatlarını çok kolay elde edebileceğiniz demlemeler sunar. Keyifle tüketiniz!

Tür Wolisho, Kurume
Bölge Guji
İşleme Yıkanmış
Rakım 1950-2000 m
Ürün sayfasına git

ETİYOPYA - BENSA DIIMA Geri

Frenk Üzümü / Mango / Canlı

Sidamo bölgesinde yer alan Bensa yıkama istasyonundan gelen bu kahve, tadımlarda en öne çıkan seçeneklerimizden birisi oldu. Son derece temiz işlenmiş olan bu natural kahve aşırı floral ve tropikal tatlar seven kahveseverler için birebir. Keyifle tüketin.

Tür Heirloom
Bölge Sidamo
İşleme Natural
Rakım 1950-2000 m
Ürün sayfasına git

ETIYOPYA HARU DHILGEE Geri

Çiçeksi / Sitrik / Hafif

Haru alt bölgesinden gelen bu kahve mükemmel bir Yirgacheffe Kahvesi örneği! Süper floral, hafif ve ağız sulandırıcı özelliklere sahip olan Haru Dhilgee, geçen senelerde kavurduğumuz Hunkute’ye son derece benziyor. Kayısı, çiçeksi ve sitrik tat notalarına sahip Dhilgee size benzersiz bir Etiyopya deneyimi yaşatacak. Keyifle tüketiniz!

Tür Heirloom
Bölge Yirgacheffe
İşleme Yıkanmış
Rakım 1800 m
Ürün sayfasına git