Kahveler


Doğru tadı bulmak için, doğru ülkelerin, doğru yüksekliklerinde ve doğru üreticler tarafından üretilen kahve çekirdeklerini özenle seçiyoruz. Uzunca bir süre doğru harmanı bulmak için gece-gündüz uğraşıyoruz. Ve işte sizin için özene bezene ürettiğimiz özel harman kahvelerimiz…

RUANDA – GİTESİ #2 Geri

Ahududu / Floral / Tatlı

Her sezonda mutlaka yer almasını istediğimiz bölgelerden biri Ruanda.

Kahve üretimi ülkedeki başlıca gelir kaynaklarından biri. Bu nedenle sürekli artan bir kalite görmek mümkün. Başlıca yetiştirilen kahve türü, kahvelerin kahvesi olarak bilinen Bourbon türü. Bir alt türü Red Bourbon bu lotta natural metodla işlenmiş bir kahveyle karşımızda.

Bu nedenle de çok nadir bir lot, çünkü üretimin çoğunluğunu yıkanmış kahveler oluşturuyor. Şurubumsu ve şeker kamışı tatlığı, floral ve şeftali tatlarıyla damakta kalıcı olan bu sınırlı sayıdaki kahveyi kaçırmayın! Keyifle tüketin.

Tür Red Bourbon
Bölge Karongo , Gitesi
İşleme Natural
Rakım 1800m
Ürün sayfasına git

KOLOMBIYA PENAS NEGRAS #1 Geri

Kayısı / Malt / Yoğun

Ant dağlarının yamaçlarında konumlanan ve 3 nesildir kahve üretimine ev sahipliği yapan Penas Negras çiftliği, Sebastian Trujillo tarafından işletiliyor.

Tarqui bölgesi özellikle ulusal yarışmalarda derece alan kahveleriyle biliniyor. 2000 metre rakımda, zengin toprak ve iklim kahve üretiminin kalitesini direkt olarak olumlu etkiliyor.

Colombia türündeki bu yıkanmış kahve kadifemsi ve yumuşak ağız hissiyatının da katkısıyla damakta kayısı ve şeftali suyu etkisi bırakıyor. Keyifle tüketin!

Tür Kolombiya
Bölge Tarqui
İşleme Yıkanmış
Rakım 2000 m
Ürün sayfasına git

KOLOMBIYA SAN JOAQUIN Geri

Fren Üzümü / Sütlü Çikolata / Canlı

Kolombiya’nın güneybatısındaki Narino bölgesine bağlı Buesaco’da yer alan San Joaquin çiftliği 3 nesildir kahve üretimi yapıyor.

Bölgedeki toprak ve iklim, kahvede kuru meyve ve sitrik tatların kadifemsi ağız hissiyatıyla birleşmesine katkı sağlıyor.

Ortalama 1990 metre rakımda konumlanan ve yıllık yağış miktarı görece yüksek olan Narino bölgesinden gelen bu yıkanmış kahve, Caturra ve Castillo türlerinde. Keyifle tüketin!

Tür Caturra, Castillo
Bölge Narino, Buescaquito
İşleme Yıkanmış
Rakım 1990 m
Ürün sayfasına git

ETİYOPYA - CHİRE SAMİİ #1 Geri

Lavanta, Siyah Çay, Tatlı

Belirgin siyah çay, çiçeksi ve erik tat notalarıyla bu Etiyopya kahvesi şimdiye kadarki en favori kahvelerimizden biri oldu. 2000 metre rakıma varan kahve üretim alanlarıyla Sidama dünyadaki en büyük kahve üreten bölgelerden biri. Bu Heirloom türündeki kahve yıkandıktan sonra 48 saat fermante edildi. Güneşte yerden yüksek yataklarda 12 ila 14 gün boyunca kurutularak ideal nem seviyesine getirildi. Hem espresso hem filtrede şiddetle tavsiye ediyoruz. Keyifle tüketin!

“Nitelikli Kahve”nin nitelikli olmasını sağlayan şey, her çekirdeğin ardındaki bilim ve harcanan o büyük emektir. Aslında kahve, insan demektir. Onu yetiştiren, onu işleyen, onu tadan ve onu servis eden insanlardan ibarettir…

Tür Heirloom
Bölge Sidama, Bensa
İşleme Yıkanmış
Rakım 2000 m
Ürün sayfasına git

Acme Geri

Çikolata / Esmer Şeker / Kuru meyve

Yüksek gövdesi, dengeli-yumuşak asiditesi ve ön plana çıkan çikolata tatlılığıyla özel bir seçkidir. Güney Amerika kahvelerinden oluşan seçkide orta-koyu kavurma profili takip edilir, kalite kontrolden geçtikten sonra sizlerle buluşur ve sene boyunca tadından ödün vermeden servis edilir.

Sezonuna uygun yeşil çekirdek alımı yaptığımız için, bu seçkinin içeriği de senede birkaç kez değişime uğrar. Her değişimde yüksek kalitede ve özel çekirdekler kullanılır. Bu sezonun içeriği, Guatemala Finca Conception’dan oluşmaktadır. 1890’lı yıllarından başından beri tarımsal üretimin sürdüğü Concepcion çiftliği büyük bölümünü kahve üretimine ayırmış durumdadır. Hasat her yılın Nisan ayında başlar, bütün toplama işlemi elle yapılır. Hem espresso hem filtre kahveler için önerdiğimiz bu kahve; tropikal meyve asiditesi, ağızda bıraktığı kadifemsi tat ve bitter çikolata bitişiyle karşınızda.

ACME seçkisinin içerik bilgilerini her sezon buradan takip edebilir veya barista'nıza danışarak öğrenebilirsiniz.

Tür Bourbon
Bölge Mantiqueria
İşleme Yıkanmış
Rakım 1100-1300 m
Ürün sayfasına git

Pe De Cedro Geri

Kırmızı Erik/ Kakao

Bulunduğu bölgedeki Yellow Bourbon türü üretimin aksine Red Bourbon türünde kahveler üreten Pe de Cedro çiftliği ikinci senesinde tekrar stoklarda. Yarı yıkanmış olmasına rağmen natural tat özellikleri barındıran bu kahve 1250 metre rakımda yetişiyor. Genele nazaran düşük olsa da, Brezilya rakım açısından istisnai bir duruma sahip. Bir mikroklima alanı olması sebebiyle Brezilya’da düşük rakımlarda bile kaliteli Arabika kahveleri yetiştirilebiliyor. Dünya’daki üretimin %30’unu oluşturduğu ve önemli bir geçim kaynağı olduğu için de, hasat süresince yapılan pratikler kendine has niteliklere sahip. Kırmızı erik ve kakao tatları yoğun biçimde hissediliyor. Özellikle espresso olarak tavsiye edilir. Keyifle tüketiniz.

Tür Red Bourbon
Bölge Pouso Alto
İşleme Pulped Natural
Rakım 1250 m
Ürün sayfasına git