Kahveler


Doğru tadı bulmak için, doğru ülkelerin, doğru yüksekliklerinde ve doğru üreticler tarafından üretilen kahve çekirdeklerini özenle seçiyoruz. Uzunca bir süre doğru harmanı bulmak için gece-gündüz uğraşıyoruz. Ve işte sizin için özene bezene ürettiğimiz özel harman kahvelerimiz…

RUANDA GİTESİ NATURAL Geri

Çilek Reçeli / Mango / Fındık

Her sezonda mutlaka yer almasını istediğimiz bölgelerden biri Ruanda. Kahve üretimi ülkedeki başlıca gelir kaynaklarından biri. Bu nedenle sürekli artan bir kalite görmek mümkün. Başlıca yetiştirilen kahve türü, kahvelerin kahvesi olarak bilinen Bourbon türü. Bir alt türü olan Red Bourbon bu lotta naturel işlenmiş şekilde karşımızda. 1800 metre rakımda yetişen, cascara, kuru meyve ve esmer şeker tatlarının parlak bir asiditeyle buluştuğu bu sınırlı sayıdaki kahveyi kaçırmayın! Keyifle tüketin.Her sezonda mutlaka yer almasını istediğimiz bölgelerden biri Ruanda. Kahve üretimi ülkedeki başlıca gelir kaynaklarından biri. Bu nedenle sürekli artan bir kalite görmek mümkün. Başlıca yetiştirilen kahve türü, kahvelerin kahvesi olarak bilinen Bourbon türü. Bir alt türü olan Red Bourbon bu lotta naturel işlenmiş şekilde karşımızda. Çekirdekleri sadece son iki senedir naturel olarak işlemeye başlayan Gitesi’nin sahibi Aime ve babası Alexis Gahizi, kısa sürede son derece akılda kalıcı ve fantastik kahveler üretmeyi başardılar. 404 Coffee olarak iki senedir menümüzde sizlere sunduğumuz bu kahvenin 2021 hasatını sizinle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

Bölge Huila
Tür Bourbon
İşlem Natural
Hasat Yılı 2020-2021
Rakım 1750-1800m
Ürün sayfasına git

KOLOMBİYA BOMBA DE FRUTA Geri

Meyve Salatası / Çikolata / Yoğun

Uzun zamandan sonra ilk defa naturel işlenmis bir Kolombiya çekirdeğini sizzler ile paylaşıyoruz. Kısaca kahvelerin unicorn’u diyebiliriz. Naturel çekirdekler Kolombiya’nın üretiminin çok küçük bir kısmını oluşturuyor. İyisine rastlamak ise oldukça zor ve nadir! Ismi gibi tadı da şaşırtmıyor. Inanılmaz tatlı ve tropik meyveleri kahvenizde seviyorsanız bu kahve tam size göre. Huila’da yer alan Coocentral’da gelen bu çekirdekler, yeşil harman olup, son derece komplex ve unutamayacağınız bir kahve olacak.

Bölge Huila
Tür Castillo
İşlem Naturel
Rakım 1800m
Ürün sayfasına git

KOLOMBİYA LA VEGA / EMİLSE Geri

Kiraz / Kuru Kayısı / Parlak

Mükemmel bir yıkanmış Kolombiya örneği olan La Vega, yıkanmış kahvelere bakış açınızı değiştirecek. Emilse Rubio`nun kahvelerini 3 hasattır sizlere sunuyoruz ve bu sene ayaklarımızı yerden kesen bir Caturra, Castillio varyatelerinden oluşan bu lot ile karşınızdayız. Yarışma Kahveleri ile rahatlıkla yarışacak bu yıkanmış çekirdekler sizi de bir yolculuğa çıkaracağına eminiz.

Bölge Tolima-Planadas
Tür Castillo, Caturra
İşlem Yıkanmış
Hasat Yılı 2020
Ürün sayfasına git

HİGGS Geri

Çikolata / Fındık / Yoğun

Güney Amerika kahvelerinden oluşan bir 404 Coffee seçkisidir. Espresso’da çikolata ,fındık tat profili ile damakta yoğun bir lezzet bırakır. Denge ve tatlılık bu kahvenin temel özellikleridir. Profesyonel yöntemlerle sezonuna uygun şekilde hasat edilen doğru varyeteleri bulmayı hedefleyerek çekirdekleri temin ediyor,siz kahve severler için de gerisini damak tadınıza bırakıyoruz.
Baristalarımız ve kavurucularımız tadımını yapabileceğiniz en mükemmel referans espressoyu hazırlamak için sıkı bir iş birliği içinde çalışırlar.

Bölge Güney Amerika
Ürün sayfasına git

Acme Geri

Çikolata / Esmer Şeker / Kuru meyve

Yüksek gövdesi, dengeli-yumuşak asiditesi ve ön plana çıkan çikolata tatlılığıyla özel bir seçkidir. Güney Amerika kahvelerinden oluşan seçkide orta-koyu kavurma profili takip edilir, kalite kontrolden geçtikten sonra sizlerle buluşur ve sene boyunca tadından ödün vermeden servis edilir.

Sezonuna uygun yeşil çekirdek alımı yaptığımız için, bu seçkinin içeriği de senede birkaç kez değişime uğrar. Her değişimde yüksek kalitede ve özel çekirdekler kullanılır. Bu sezonun içeriği, Guatemala Finca Conception’dan oluşmaktadır. 1890’lı yıllarından başından beri tarımsal üretimin sürdüğü Concepcion çiftliği büyük bölümünü kahve üretimine ayırmış durumdadır. Hasat her yılın Nisan ayında başlar, bütün toplama işlemi elle yapılır. Hem espresso hem filtre kahveler için önerdiğimiz bu kahve; tropikal meyve asiditesi, ağızda bıraktığı kadifemsi tat ve bitter çikolata bitişiyle karşınızda.

ACME seçkisinin içerik bilgilerini her sezon buradan takip edebilir veya barista'nıza danışarak öğrenebilirsiniz.

Tür Bourbon
Bölge Mantiqueria
İşleme Yıkanmış
Rakım 1100-1300 m
Ürün sayfasına git

Etiyopya SAMII URAGA RARO Geri

Mango / Floral / Dengeli

Uraga Raro Guji’de bulunan bir yıkama istasyonudur. Etrafındaki 430 civarındaki üreticiden aldığı kahveleri son senelerde ekledikleri yeni nesil işleme yöntemleri ile yıkayıp son derece temiz kahveleri dünya ile paylaşmaktadırlar. Alışık olmadığımız bir varyate olan Wolisho ve Kurume kahvelerinden oluşan bu lot, mango ve portakal aromaları ve tatlarını çok kolay elde edebileceğiniz demlemeler sunar. Keyifle tüketiniz!

Tür Wolisho, Kurume
Bölge Guji
İşleme Yıkanmış
Rakım 1950-2000 m
Ürün sayfasına git

ETİYOPYA - BENSA DIIMA Geri

Frenk Üzümü / Mango / Canlı

Sidamo bölgesinde yer alan Bensa yıkama istasyonundan gelen bu kahve, tadımlarda en öne çıkan seçeneklerimizden birisi oldu. Son derece temiz işlenmiş olan bu natural kahve aşırı floral ve tropikal tatlar seven kahveseverler için birebir. Keyifle tüketin.

Tür Heirloom
Bölge Sidamo
İşleme Natural
Rakım 1950-2000 m
Ürün sayfasına git

ETIYOPYA HARU DHILGEE Geri

Çiçeksi / Sitrik / Hafif

Haru alt bölgesinden gelen bu kahve mükemmel bir Yirgacheffe Kahvesi örneği! Süper floral, hafif ve ağız sulandırıcı özelliklere sahip olan Haru Dhilgee, geçen senelerde kavurduğumuz Hunkute’ye son derece benziyor. Kayısı, çiçeksi ve sitrik tat notalarına sahip Dhilgee size benzersiz bir Etiyopya deneyimi yaşatacak. Keyifle tüketiniz!

Tür Heirloom
Bölge Yirgacheffe
İşleme Yıkanmış
Rakım 1800 m
Ürün sayfasına git