Kahveler


Doğru tadı bulmak için, doğru ülkelerin, doğru yüksekliklerinde ve doğru üreticler tarafından üretilen kahve çekirdeklerini özenle seçiyoruz. Uzunca bir süre doğru harmanı bulmak için gece-gündüz uğraşıyoruz. Ve işte sizin için özene bezene ürettiğimiz özel harman kahvelerimiz…

HİGGS Geri

Çikolata / Fındık / Yoğun

Güney Amerika kahvelerinden oluşan bir 404 Coffee seçkisidir. Espresso’da çikolata ,fındık tat profili ile damakta yoğun bir lezzet bırakır. Denge ve tatlılık bu kahvenin temel özellikleridir. Profesyonel yöntemlerle sezonuna uygun şekilde hasat edilen doğru varyeteleri bulmayı hedefleyerek çekirdekleri temin ediyor,siz kahve severler için de gerisini damak tadınıza bırakıyoruz.
Baristalarımız ve kavurucularımız tadımını yapabileceğiniz en mükemmel referans espressoyu hazırlamak için sıkı bir iş birliği içinde çalışırlar.

Bölge Güney Amerika
Ürün sayfasına git

GUATEMALA LAS PENAS Geri

Çilek / Vanilya / Tatlı

Pedro Aguilar Mendez, Aldea el Pajal bölgesinden birinci nesil kahve üreticisi. Bu sene hasat başlamadan önce yaptığı ilk şey bütün çalışanların toplama işleminden önce iyice eğitildiğinden emin olmaktı. Sadece olgunlaşmış kahve meyvelerinin toplanması kalite açısından en önemli aşama diyebiliriz. Sonrasındaki her ayrıştırma aşamalarında hatalı çekirdeklerden kurtulmak da bu kaliteyi giderek arttırıyor. Seramik havuzda 36 saat fermante edilen çekirdekler yıkandıktan sonra 5 gün boyunca güneşte ters düz edilerek kurutuluyor. Bölgedeki su yetersizliğinin farkında olan Pedro, tekrar kullanılabilir su kaynağı tasarlayarak tasarruf anlamında büyük bir işe imza atmış. Böylesine özenle işlenen çekirdekler tat olarak da tatmin edici oluyor. Aroma ve tat olarak dengeli bir şekidlde çilek reçeli, vanilya notaları hissediliyor. Filtre olarak şiddetle tavsiye ediyoruz.

Bölge Huehuetenango
Yükseklik 1650 masl
Tür Bourbon, Caturra, Catuai
İşleme YıkanmışGUATEMALA LAS PENAS
Ürün sayfasına git

HUNKUTE Geri

Yasemin / Limon / Hafif

Bu küçük çekirdekler en sevdiğimiz tatları barındırıyor. Bu sene Hunkute’nin Petra menüsündeki beşinci senesini kutluyoruz. Geçtiğimiz sene iç huzursuzluk, ve üretimdeki kalite düşüklüğünden dolayı taşıyamadığımız Hunkute yine bizlerle. Petra ailesi olarak kalitesinden her zaman emin olduğumuz ve servis etmekten keyif aldığımız kahvelerin başında gelen Hunkute, Etiyopya’nın en çok kahve üreten bölgesi olan Sidamo’dan gelmektedir. Etiyopya’ya özgü Heirloom türünde, 2000 metre rakımda yetişen bu yıkanmış kahve filtrede hafif ve leziz bir sonuç verirken espressoda da en enteresan kahvelerden biri diyebiliriz.

Ürün sayfasına git

KEBEDE MARO Geri

Şeftali / Floral / Reçelsi

Simdi tatlıya geçebiliriz. En leziz naturel Etiyopya çekirdekleri yine bizlerle. Kebede Maro, özellikle doğal işlenmiş kahveler üzerine yoğunlaşan, orta olcekli bir üretici. Yirgacheffe ‘in Woreda bölgesine yer alan tarlalarından bölgenin en iyi örneklerini üretip paylaşıyor. Bunu da son yıllarda kahve üreticilerine verilen işleme özgürlüklerini iyi değerlendirerek yapıyor. Artık son kullanıcı ile daha iyi iletişim kurabilen Etiyopyalı üreticiler inanılmaz kahvelerinin kalitesini her sene bir sonraki seviyeye taşıyorlar. 2000masl’de üretilen kahveler toplandıktan sonra yükseltilmiş yataklarda kurutuluyorlar ve Walisho ve Dega varyatelerinden oluşuyorlar.

Bölge Gedeo-Bulle, Yirgacheffe
Tür Wolisho, Dega
İşleme Naturel
Hasat Yılı 2021
Yükseklik 2000
Ürün sayfasına git

DİİMA BUKU SAYİSA Geri

Mango / Floral / Tatlı

Diima Buku Sayisa, bu sene aldığımız natürel çekirdekler arasında en temiz ve parlak olanı. Bildiğiniz üzere natürel çekirdeklerde işleme tadı istediğimiz ve sevdiğimiz bir özellik. Fakat o meyvemsilik ve tatlılığın bazılarımız için fazla olduğunu biliyoruz. Eğer siz de o evet diyenlerdenseniz bu kahve sizlik. Wolisho ve Dega varyatelerinden oluşan bu lot daha asiditeyi oldukça ön planda tutan fakat meyvemsilik ve tatlılığından kaybetmeyen çok özel bir lot. “Nitelikli Kahve”nin nitelikli olmasını sağlayan şey, her çekirdeğin ardındaki bilim ve harcanan o büyük emektir. Aslında kahve, insan demektir. Onu yetiştiren, onu işleyen, onu tadan ve onu servis eden insanlardan ibarettir…

Bölge Hambela-Wamena, Guji
Tür Wolisho, Dega
İşleme Naturel
Hasat Yılı 2021
Yükseklik 2000-2550
Ürün sayfasına git

KUNASHO PILE UP #1 Geri

Siyah Üzüm / Kiraz / Funky

Simdi tatlıya geçebiliriz. En leziz naturel Etiyopya çekirdekleri yine bizlerle. Eğer işleme yöntemlerinden gelen funky tatları arıyorsanız bu kahve tam sizlik. Karışık varyatelerden oluşan bu lot, Guji bölgesinden toplanan çekirdeklerden oluşuyor. Çekirdekler sıra halinde büyük plastik sayfaların üzerine yerleştirilip rulo haline getirilerek fermente ediliyorlar. Sonra da kurutularak işleniyorlar. Bu yöntem iyice çılgın diye düşünüyorsanız haklısınız. Kahveden alacağınız tatlar da bu çılgınlığı bardağınıza taşıyacak!

Bölge Dedeo-Gedeb,Guji
Tür Karışık
İşleme Naturel
Hasat Yılı 2021
Yükseklik 2050-2200
Ürün sayfasına git

KOLOMBİYA BOMBA DE FRUTA Geri

Meyve Salatası / Çikolata / Yoğun

Uzun zamandan sonra ilk defa naturel işlenmis bir Kolombiya çekirdeğini sizzler ile paylaşıyoruz. Kısaca kahvelerin unicorn’u diyebiliriz. Naturel çekirdekler Kolombiya’nın üretiminin çok küçük bir kısmını oluşturuyor. İyisine rastlamak ise oldukça zor ve nadir! Ismi gibi tadı da şaşırtmıyor. Inanılmaz tatlı ve tropik meyveleri kahvenizde seviyorsanız bu kahve tam size göre. Huila’da yer alan Coocentral’da gelen bu çekirdekler, yeşil harman olup, son derece komplex ve unutamayacağınız bir kahve olacak.

Bölge Huila
Tür Castillo
İşlem Naturel
Rakım 1800m
Ürün sayfasına git

KOLOMBİYA LA VEGA / EMİLSE Geri

Kiraz / Kuru Kayısı / Parlak

Mükemmel bir yıkanmış Kolombiya örneği olan La Vega, yıkanmış kahvelere bakış açınızı değiştirecek. Emilse Rubio`nun kahvelerini 3 hasattır sizlere sunuyoruz ve bu sene ayaklarımızı yerden kesen bir Caturra, Castillio varyatelerinden oluşan bu lot ile karşınızdayız. Yarışma Kahveleri ile rahatlıkla yarışacak bu yıkanmış çekirdekler sizi de bir yolculuğa çıkaracağına eminiz.

Bölge Tolima-Planadas
Tür Castillo, Caturra
İşlem Yıkanmış
Hasat Yılı 2020
Ürün sayfasına git

Acme Geri

Çikolata / Esmer Şeker / Kuru meyve

Yüksek gövdesi, dengeli-yumuşak asiditesi ve ön plana çıkan çikolata tatlılığıyla özel bir seçkidir. Güney Amerika kahvelerinden oluşan seçkide orta-koyu kavurma profili takip edilir, kalite kontrolden geçtikten sonra sizlerle buluşur ve sene boyunca tadından ödün vermeden servis edilir.

Sezonuna uygun yeşil çekirdek alımı yaptığımız için, bu seçkinin içeriği de senede birkaç kez değişime uğrar. Her değişimde yüksek kalitede ve özel çekirdekler kullanılır. Bu sezonun içeriği, Guatemala Finca Conception’dan oluşmaktadır. 1890’lı yıllarından başından beri tarımsal üretimin sürdüğü Concepcion çiftliği büyük bölümünü kahve üretimine ayırmış durumdadır. Hasat her yılın Nisan ayında başlar, bütün toplama işlemi elle yapılır. Hem espresso hem filtre kahveler için önerdiğimiz bu kahve; tropikal meyve asiditesi, ağızda bıraktığı kadifemsi tat ve bitter çikolata bitişiyle karşınızda.

ACME seçkisinin içerik bilgilerini her sezon buradan takip edebilir veya barista'nıza danışarak öğrenebilirsiniz.

Tür Bourbon
Bölge Mantiqueria
İşleme Yıkanmış
Rakım 1100-1300 m
Ürün sayfasına git

Etiyopya SAMII URAGA RARO Geri

Mango / Floral / Dengeli

Uraga Raro Guji’de bulunan bir yıkama istasyonudur. Etrafındaki 430 civarındaki üreticiden aldığı kahveleri son senelerde ekledikleri yeni nesil işleme yöntemleri ile yıkayıp son derece temiz kahveleri dünya ile paylaşmaktadırlar. Alışık olmadığımız bir varyate olan Wolisho ve Kurume kahvelerinden oluşan bu lot, mango ve portakal aromaları ve tatlarını çok kolay elde edebileceğiniz demlemeler sunar. Keyifle tüketiniz!

Tür Wolisho, Kurume
Bölge Guji
İşleme Yıkanmış
Rakım 1950-2000 m
Ürün sayfasına git

ETİYOPYA - BENSA DIIMA Geri

Frenk Üzümü / Mango / Canlı

Sidamo bölgesinde yer alan Bensa yıkama istasyonundan gelen bu kahve, tadımlarda en öne çıkan seçeneklerimizden birisi oldu. Son derece temiz işlenmiş olan bu natural kahve aşırı floral ve tropikal tatlar seven kahveseverler için birebir. Keyifle tüketin.

Tür Heirloom
Bölge Sidamo
İşleme Natural
Rakım 1950-2000 m
Ürün sayfasına git

ETIYOPYA HARU DHILGEE Geri

Çiçeksi / Sitrik / Hafif

Haru alt bölgesinden gelen bu kahve mükemmel bir Yirgacheffe Kahvesi örneği! Süper floral, hafif ve ağız sulandırıcı özelliklere sahip olan Haru Dhilgee, geçen senelerde kavurduğumuz Hunkute’ye son derece benziyor. Kayısı, çiçeksi ve sitrik tat notalarına sahip Dhilgee size benzersiz bir Etiyopya deneyimi yaşatacak. Keyifle tüketiniz!

Tür Heirloom
Bölge Yirgacheffe
İşleme Yıkanmış
Rakım 1800 m
Ürün sayfasına git